ضبط برنامه رادیویی « بُقبَند » صدای خراسان جنوبی در روستای خُنگبنا به دعوت دهیاری وشورای اسلامی خُنگ آقای خسروی خبرنگار وتهیه کننده برنامه « بُقبَند »  درتاریخ 30/11/93 دراین روستا حضور یافته ونسبت به ضبط برنامه شامل موسیقی محلی ، اجرای مسابقه گروهی، مصاحبه با افراد مختلف در روستا  و....اقدام نمودند.

این برنامه از سری برنامه های صدای خراسان جنوبی و با هدف آشنایی دیگر هم استانی ها در باره جمعیت ، وسعت ، مکان جغرافیایی ، وضعیت کشاورزی و دامپروری ، صنایع دستی ، فعالیت های زنان و.... روستا های استان  خراسان جنوبی تهیه و هر هفته شنبه ها در ساعت 19:20 از صدای خراسان جنوبی پخش می گردد.

« بُقبَند » در گویش محلی خراسان جنوبی به معنای « بُقچه بزرگ » است و  این کنایه از کلیه این آداب و رسوم است که گزارشگر با خود به سوغات می آورد .

لازم به ذکر است با توجه به اینکه حدود 40 درصد جمعیت استان خراسان جنوبی را روستائیان تشکیل می دهند ؛ این برنامه مخاطبان زیادی از سراسر استان و به ویژه روستائیان عزیز داشته ، مدت زمان آن 40 دقیقه  و در ساعت 19:20  روزهای شنبه پخش می شود.نویسنده :moslem|فرهنگ Ùˆ آداب Ùˆ رسوم | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شما باید برای ارسال در سایت به سیستم وارد شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید اینجا براي ثبت نام كليك كنيد