تصاویر مربوط به مراسم شبیه خوانی وعزاداری عاشورای 92 در روستای خُنگمراسم عاشورای حسینی امسال با شکوه تر از سالهای قبل وبا حضور خیل همشهریان وعزاداران سرور شهیدان عالم در روستای خنگ برگزار شد.این مراسم شامل روضه خوانی ها و حرکت هیئت ها و دسته های عزاداری به روستای رویخت و همچنین علم گردانی درب منازل و قبور درگذشتگان و برگزاری چند نوبت مراسم زیارت عاشورا ، پذیرایی از عزاداران هیئت های خنگ و نوده و رویخت و حسن آباد و مهمانان سایر شهرها و روستا های مجاور به نحو بسیار باشکوهی برگزار گردید.در ادامه برنامه های روز عاشورا مراسم شبیه خوانی نیز به رسم همه ساله برگزار شد.
شور ونشاط حسینی و همیاری و همدلی و مشارکت مردم و بویژه مسئولان هیئت ابوالفضلی خنگ در اجرای بسیار خوب مراسم شامل : روضه خوانی ها و اجرای چند نوبت مراسم زیارت عاشورا و پذیرایی از جمعیت چند هزار نفری مهمانان آقا امام حسین(ع) در روزهای هفتم و هشتم وهمچنین تاسوعا و عاشورا و نصب پرچم سیاه و بنر و سیاه پوش کردن خیابان اصلی و همه معابر ،داخل واطراف مساجد و حسینیه واز همه مهمتر ، تداوم راه و میراث گذشتگان قابل تقدیر وموجب افتخار همه همشهریان عزیز خُنگی بود.
جا دارد بعنوان یک همشهری از زحمات دست اندرکاران وعاشقان ابا عبد الله الحسین (ع) بخاطر همت عالی ومدیریت خوب آنان تقدیر وتشکر نموده وادامه توفیقات و سعادت وسلامتی آنان را از خداوند بزرگ مسئلت نمایم . اجر همه دست اندر کاران وصاحبان خیر با شهدای کربلا انشاء الله.
لطفا"برای شادی شهدای کربلا و همه شهیدان وپیروان راه امام حسین وامام عزیز و شهدای روستای خنگ و اروح همه درگذشتگان قدیم و عاشورای پارسال تا امسال و همه کسانی که برای برپایی این مراسم عاشقانه زحمت کشیده و برای این روز بزرگ موقوفات از خود به یادگار گذاشته اند، و امروز دیگر در بین ما نیستند صلوات بفرستید.
نویسنده :moslem|دیدنیها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ