مصاحبه با آقای مهندس محسن سبزکار دهیار جدید روستای خُنگ
بنام خدا

لطفا" خودتان را معرفی نمایید

اینجانب محسن سبزکار فرزند غلامحسین کارشناس ارشد عمران – آب، اهل روستای خُنگ

لطفا" انگیزه خودتان را  از پذیرش مسئولیت دهداری بیان نمایید:

قبل از هرچیز از اعضاء شورای اسلامی وهمه کسانیکه به اینجانب اعتماد نموده و زمینه  خدمتگزاری به مردم شریف خُنگ را برایم فراهم نموده اند تشکر میکنم.

انگیزه اینجانب از قبول مسئولیت دهداری، خدمت به وطن اصلی و زادگاه آباء  و اجدادی و همشهریان عزیزم می باشد. احساس می کنم روستای خنگ دارای ظرفیت های اقتصادی وفرهنگی واجتماعی بسیار بالایی است ، که به دلیل تحولات ومهاجرت ها وهمچنین برخی نارسایی ها توی این چند دهه اخیر مورد کم توجهی قرار گرفته وهنوز  ظرفیت احیاء آنها وجود دارد آمده ام تا با همکاری دیگر دوستان در شورای اسلامی وهمه خُنگی های علاقه مند در روستا وسایر شهر ها این ظرفیت ها را دوباره زنده ، و زمینه رفاه وآسایش ورضایت همشهریانمان  را فراهم نماییم .

لطفا" چند مورد از اولویت های کاری خودتان را  برای خوانندگان ما تشریح نمایید:

قطعا" یکی از مهمترین دلایل بروز مشکلات فعلی روستای خُنگ، مهاجرت های بی رویه همشهریان وجوانان روستا بوده وهمه این را قبول داریم که رشد وپیشرفت هر جایی به میزان جمعیت و شرایط ساکنین آن بستگی دارد بنابراین ما قبل از هرکاری باید شرایط را برای یک زندگی مناسب وتقریبا" ایده آل فراهم کنیم تا ضمن اینکه جلوی مهاجرت ها را می گیریم حتی زمینه باز گشت خُنگی های عزیز را برای آنان فراهم کنیم .

باید بگویم که  الحمدلله تا بحال دراین زمینه به لطف وعنایت خداوند و همچنین زحمات دوستان قبلی کارهای خوبی انجام شده است . مسئله گاز رسانی، آب رسانی ، اجرای طرح هادی ونوسازی ، آسفالت معابر ومنازل و خیلی کارهای دیگر به نحو بسیار خوبی صورت گرفته است ما میخواهیم با همت و پشتیبانی همین دوستان و شورای اسلامی جدید  و دیگر علاقه مندان و مسئولان ذیربط در بخشداری مرکزی وفرمانداری بیرجند با انجام طرحهای دیگری این برنامه ها را تکمیل ، وزمینه را برای جذب بیشتر جوانان و همشهریان عزیزمان فراهم کنیم .

مسئله اول آب آشامیدنی شیرین وسالم وهمچنین آب کشاورزی است که دراین زمینه به لطف خداوند وهمت سایر دوستان در شورای اسلامی ومسئولان ذیربط کارهایی را شروع کرده ایم والان هم مشغول انجام آن هستیم وهمشهریان عزیز بزودی شاهد تحول در این زمینه ها خواهند بود

مسئله بعدی موضوع آموزش وپروش بهداشت ودرمان وسلامت واوقات فراغت جوانان است که بعنوان موضوعات اولویت دار در دستور کار جدی مان است که اینها را هم از روزهای اول کاری مان شروع کرده ایم  ازجمله  در مورد لایه روبی قنات ها وانتقال آب شیرین به نزدیک منازل مردم وسالن ورزشی و چند مورد دیگر  کار هایی را پیگیری و یا انجام  داده ایم  که به موقع نتایج کارمان را به استحضار همشهریان عزیز خواهیم رساند.

مسئله بعدی هم کار واشتغال و در آمد زایی مردم وعلی الخصوص جوانان است . که به لطف خدا وند در دستور کار مان است وانشاءالله با جدیت تمام دنبال آن ها خواهیم رفت.

کارهای وطرح های دیگری هم در دست مطالعه وپیگیری داریم که انشاء الله به موقع اعلام خواهیم نمود. در این زمینه ها اطاق فکر ی تشکیل و جلساتی هم با خنگی های مقیم بیرجند داشته ایم . در همین جا از همه همشهریهای عزیز خُنگی برای هم فکری وهمکاری دعوت بعمل می آوریم ما را در پیشبرد اهداف ووظایف مان به هر نحو ممکن کمک کنند.

بفرمایید مردم چگونه می توانند با شما ارتباط برقرار نموده و برنامه ها وکار های شما را نقد و  مورد پشتیبانی قرار دهند:

روستای خُنگ در سراسر کشور افراد تحصیل کرده ونخبگان و صاحبان فکر و توانمندی  دارد که این ها متعلق به اینجا بوده وقطعا" هم به عمران وآبادی زادگاهشان علاقه مند هستند، میخواهم از این طریق اعلام کنم که ما به همکاری وهم فکریشان واقعا" نیازمند هستیم ودست همکاری آنها را با صمیمیت وگرمی می فشاریم

تلفن تماس و پست الکترونیک ما ن را هم برای ارتباط بیشتر با همشهریان فعلا اعلام میکنیم تا چنانچه دوستان خواستند استفاده نمایند:

mohsen2425@yahoo.com تلفن همراه        09151431701

چشم انداز آینده روستا را چگونه ارزیابی می کنید ؟

همانطور که قبلا" هم اشاره کردم روستای خنگ  علاوه بر  ظرفیت های انسانی ممتاز خود دارای پیشنه فرهنگی ومذهبی بالایی است خوشبختانه اسناد تاریخی زیادی هم وجود دارد ، که درهمین سایت هم به آن اشارات خوبی شده وهمه هم این را میدانند. علاوه  بر این ها الان نگاه کتید ببینید وسعت مزارع وباغات وقنوات، موقعیت جغرافیایی که برای آن وجود دارد  روستای خنگ را در شرایط بسیار ممتازی قرار داده وظیفه ما این است که این ظرفیت ها را درست بشناسیم وبه همشهریان وهمه مدیران وبرنامه ریزان در رده های بالاتر بدرستی  منتقل کنیم و با کمک آنها و دوستان  عزیزمان زمینه های اجرای طرح های موجه خودرا فراهم نماییم انشاء الله

در پایان هرگونه نظر وحرف نا گفته ای داریذ بفرمایید :

انشاء در فرصت های دیگر از طرق مختلف حضوری وغیر حضوری بیشتر با مردم صحبت خواهیم کرد . بعضی طرح ها وبرنامه ها راهم هنوز نمیتوانیم اعلام کنیم امیدواریم در طول مدتی که افتخار خدمتگزاری به مردم خنگ برایمان فراهم شده توفیق داشته باشیم ، پایان کار ما بهتر از ابتدای آن باشد وشرمنده همشهریان خود نباشیم .از سایت : khong.ir  هم تشکر میکنیم که امکان صحبت کردن با دوستان و  همشهریان را برایمان فراهم کرد.

از اینکه در این مصاحبه شرکت نمودید تشکر نموده موفقیت شما را از خداوند بزرک از صمیم قلب آرزو میکنیم.

من هم تشکر میکنم والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

یکشنبه     29/10/92نویسنده :moslemzade|مصاحبه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ