عنوان خبرمصاحبه با آقای صادق شاهین رئیس شورای اسلامی روستای خنگ
(شاخه: مصاحبه ها)
ارسال شده توسط moslem
شنبه 16 فروردين 1393 - 01:57:39


لطفا" خودتان را معرفی نمایید.

بنده صادق شاهین فرزند مرحوم حاج محمد رضا شاهین در حال حاضر به عنوان مسئول شورای اسلامی  در خدمت همشهریان عزیز خُنگی هستم .

چطور شد به شورا آمدید؟

بنده به توصیه واصرار دوستان واحساس علاقه ای که برای خدمت به زادگاهم داشتم تصمیم گرفتم و در انتخابات شورا ها شرکت کردم وبه لطف خداوند وحمایت همشهریان عزیزم  الان بعنوان مسئول شورای اسلامی روستای خنگ در خدمت شان هستم.

اگر امکان دارد مهمترین برنامه ها واولویت های کاری  خودان را در شورای اسلامی خُنگ به اختصار بیان نمایید.

مهمترین برنامه های پیش روی ما ادامه وتکمیل کارها وپروژه هایی است که  دوستان مان در شورای سابق زحمت راه اندازی وشروع آن را کشیده و تا به اینجا هم پیش برده اند، که جا دارد بنده بعنوان خودم واز طرف سایر اعضاء شورا وهمه همشهریان از زحمات وتلاش های همه آنها تشکر وقدر دانی نمایم.

مهمترین کاری که تا به حال به سرانجام رسانده اید چه بوده ؟

متاسفانه در همان ابتدای شروع بکار شورای جدید، دهیار سابق (جناب آقای مقدم) به خاطر مشکلاتی که داشتند عذر خواستند واستعفاء دادند. خیلی تمایل داشتیم در خدمتشان باشیم ولی موفق نشدیم . با این حال ناچار بودیم فردی واجد شرایط بعنوان جایگزین ایشان تعیین کنیم.گزینه هایی زیادی را بررسی کردیم درنهایت توانستیم برادر عزیزمان جناب آقای مهندس سبز کار را راضی به قبول این مسئولیت نماییم.

بنظرمن این کار بزرگی بود  که الحمدلله بموقع انجام شد. شما میدانید مجاب کردن فرد واجد شرایط برای این مسئولیت با توجه به ویژه گی های آن کار سختی است .
جناب آقای مهندس سبزکار از افراد تحصیل کرده،مجرب، خوشنام، خوش فکرو علاقه مند به عمران وآبادانی روستای خُنگ هستند. بنده از ایشان به خاطرقبول زحمت تشکر مینمایم .امیدوارم بتوانیم ضمن قدرشناسی از ظرفیت های خوب ایشان در طول دوره همکاری حد اکثر استفاده را ببریم.

بفرمایید طی این چند ماهی که در شورا هستید چه کارهای مهم دیگری انجام داده اید؟

براساس سؤال قبلی می خواستم راجع به اولویت ها یشترصحبت کنم .مهمترین اولویت ما مباحث فرهنگی است . خُنگ عزیز از قدیم الایام از فرهنگ اجتماعی بالایی برخوردار بوده در این خصوص دلایل و نشانه های زیادی هم وجود دارد و از گذشتگان مان به یادگار مانده . از جمله اینها در صد بالای (75 درصد) باسوادی طبق آمارهای رسمی است، در کنار آن وجود مساجد وحمام قدیمی 370 ساله، موقوفات زیاد ومتعدد، مدرسه قدیمی مراسمات مذهبی، وجود باغها و منازل بزرگ و  بناها ونوع  معماری و سبک خانه سازی قدیم و همچنین وجود آسیاب ها وبناهای که من نمی خواهم بیشتر وارد جزئیات آن بشوم . این را بعنوان اولویت اول در کارهایمان همواره مد نظر خواهیم داشت. تلاش ما این خواهد بود که خُنگ  جایگاه گذشته خود را دوباره به دست بیاورد.

در کنار آن مسئله آب کشاورزی مردم ومرمت قنات «استخرکهنه»، که کار آن به بسیج محترم سازندگی تحویل شده ومشغول به کار هستند. قنات دیگر «کاریز سر» ، هم کارهای مطالعاتی آن در دست انجام است وانشاء الله کار های اجرایی آن هم بزودی شروع خواهد شد.کار بازسازی حمام و پایاب زیر مسجد خواجه  را هم شروع کرده ایم وبه سرعت در حال انجام است.

یک کار دیگری هم که انجام شد واخیرا" مردم شاهد آن بودند مسئله زیبا سازی روستا در ایام نوروز بود.در این خصوص هم دهیار محترم وهم جوانان روستا وسایر اهالی هم همکاری های خوبی داشتند آقای مهندس سبزکار حدود 15 روز ایام پایانی سال بشدت درگیر این کارها بودند.همین اواخر سال 92  ملاقات هایی با خُنگی های مقیم تهران ودیگر شهر ها داشتند که انشاء الله ثمرات آنها را مردم خواهند دید.

کار دیگری که همین اواخر انجام دادیم مسئله جاده مخصوص مزار بود که با همت دوستان وصاحبان باغ ها وزمین های طول مسیر به خوبی انجام شد. طرح ها وبرنامه هایی هم برای مزار داریم که بموقع اعلام خواهیم کرد.

لطفا" به اجمال بفرمایید برای سال 93 چه برنامه های دیگری دارید که میتوانید اعلام نمایید؟

من یادم رفت بگویم در همان ابتدای شروع بکار شورا ما در اولین اقدام خودمان اتاق فکری تشکیل دادیم که هرهفته یک بار چند نفر از بزرگان وصاحبان فکر وتوانمند ومتخصص را دعوت میکنیم وضمن استفاده از نظرات آنها کارهایی که میخواهیم انجام بدهیم را با آنها مشورت میکنیم .بعنوان مثال همین مسئله راه مزار بود که با توجه به مشورت های قبلی صاحبان باغ های مسیرجاده، کمال همکاری را داشتند وکار هم بخوبی انجام شد.

به عنوان آخرین سؤال هرگونه نظر ، توصیه ، سفارش به همشهریان خنگی دارید بفرمایید.

خیلی کارها وبرنامه های دیگر هم وجود دارد که انشاء الله به موقع به مردم وهمشهریان عزیز خواهیم گفت.من فقط بر خودم لازم میدانم یک بار دیگر از جناب دهدار محترم آقای مهندس سبزکاروسایر دوستانی که در امر زیبا سازی ونقاشی درب منازل مردم در روزهای پایانی سال 92 (آقایان لیلایی، حسن زحمتی، واحسان اسماعیل نژاد وحسن باخدا) وهمچنین آماده سازی میدان ولی عصر (عج) آقایان حسن غلامی صادق الوندی که در بحث تهیه ونصب سنگ همکاری نموده اندو در بحث باز سازی حمام آقایان حسن غلامی اول ،رضا غلامی اول ،رضا تقی مقدم پور، ودر بحث جشن های سالگرد پیروزی انقلاب از آقای رضا پدیدار و در احداث را مزار از آقای رضا پاکار و تهیه نقشه مرمت پایاب زیر مسجد خواجه از آقای حسن پاکار و سایر دوستانی که ممکن است اسم آنها از قلم افتاده باشد تشکر نمایم .

در سال جدید هم برای همه همشهریان وخنگی های عزیزوخانواده های محترمشان  در سرتاسر این کره خاکی آرزوی سالی خوش همراه با سلامت وعافیت وموفقیت دارم .از همه عزیزان تقاضا میکنیم در این کارهای خیر وعام المنفعه مشارکت فعالتر داشته باشند ودست ما را بگیرند.

  از شما هم بخاطر این مصاحبه تشکر مینمایم سلامت باشید

                             خدایا چنان کن سرانجام کار         تو خوشنودباشی وما رستگار
این خبر از طرف khong.ir
( http://khong.ir/news.php?extend.77 )