ضبط برنامه رادیویی « بُقبَند » صدای خراسان جنوبی در روستای خُنگبنا به دعوت دهیاری وشورای اسلامی خُنگ آقای خسروی خبرنگار وتهیه کننده برنامه « بُقبَند »  درتاریخ 30/11/93 دراین روستا حضور یافته ونسبت به ضبط برنامه شامل موسیقی محلی ، اجرای مسابقه گروهی، مصاحبه با افراد مختلف در روستا  و....اقدام نمودند.

این برنامه از سری برنامه های صدای خراسان جنوبی و با هدف آشنایی دیگر هم استانی ها در باره جمعیت ، وسعت ، مکان جغرافیایی ، وضعیت کشاورزی و دامپروری ، صنایع دستی ، فعالیت های زنان و.... روستا های استان  خراسان جنوبی تهیه و هر هفته شنبه ها در ساعت 19:20 از صدای خراسان جنوبی پخش می گردد.

« بُقبَند » در گویش محلی خراسان جنوبی به معنای « بُقچه بزرگ » است و  این کنایه از کلیه این آداب و رسوم است که گزارشگر با خود به سوغات می آورد .

لازم به ذکر است با توجه به اینکه حدود 40 درصد جمعیت استان خراسان جنوبی را روستائیان تشکیل می دهند ؛ این برنامه مخاطبان زیادی از سراسر استان و به ویژه روستائیان عزیز داشته ، مدت زمان آن 40 دقیقه  و در ساعت 19:20  روزهای شنبه پخش می شود.نویسنده :moslem|فرهنگ Ùˆ آداب Ùˆ رسوم | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ